Krásné,hubené slečny,hubnutí a móda...<3 Můžete mi napsat na thinsky@seznam.cz:o)

Light mnaminy?!

18. května 2008 v 14:54 | Ja |  Hubnutí
  • Potřebujeme shodit jen pár kilo, abychom se vešly do oblíbených šatů či kalhot, které po zimním období nepasují na tělo podle našich představ a do radikální změny jídelníčku se nám zase pouštět nechce, a tak hledáme různé triky, jak říci těm pár kilům sbohem!

Někdo si jde zaběhat, jiný začne konzumovat potraviny s označením »light« nebo »s 0% tuku« s vidinou rychlé ztráty hmotnosti. To ale nebývá vždy vhodným řešením. Označení light znamená, že daný výrobek má snížený obsah energie oproti obdobné potravině tím, že tuk se při výrobě částečně odstředí nebo je slazena náhradním sladidlem s nízkou energetickou hodnotou.
  • Jen chemie!?
Light produkt by měl splňovat některé parametry. Například, že snížení jeho energetické hodnoty bude v minimální hodnotě 30 % oproti stejným výrobkům bez označení light. Některé průzkumy dokázaly, že oprávnění k názvu light nemá až jedna třetina potravin s tímto označením. I další výrobky s pojmenováním »nízkotučné«, »bez cukru«, »lehké« nebo třeba »dietní« někdy nemají menší obsah tuku a zajišťují si tak větší odbyt na trhu za pomocí klamavé reklamy a nepravdivých údajů. Krom toho se jedná o potraviny, které bývají chemicky doplněny či upraveny nebo jim jsou odebrány zdravé složky, jen aby vykazovaly v konečné podobě méně kalorií. Proto si dopřávejte přirozené a co nejvíce přírodě blízké potraviny, jen snižte denní dávky a porce jídla.
  • Pijte zdravě!
Co se týká minerální nebo stolní vody, vybírejte jen tu bez chuti. Jen ty jsou jistotou zdravého a přírodního příjmu tekutin a nápis light je příslibem spíše chemikálií než nulového obsahu kalorií. Při nákupu potravin berte zřetel hlavně na obsah vlákniny, vitamínů, minerálů, bílkovin a dalších zdraví prospěšných látek.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama